Obec Lysovice

Fotky na úvodu

Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

Výdej údajů z evidence obyvatel

Evidence obyvatel je vedena v informačním  systému a obsahuje zákonem stanovené údaje o státních občanech České republiky, cizincích s povolením k pobytu na našem území a cizincích, kterým byla na území České republiky udělena mezinárodní ochrana formou azylu.

Na žádost obyvatele staršího 15 let poskytuje ohlašovna údaje z evidence obyvatel, které jsou vedeny k jeho osobě.
Žádost se podává buď na základě tiskopisu "Žádost o poskytnutí údajů z informačního systému" nebo písemné žádosti, která musí obsahovat jméno, příjmení, rodné příjmení, rodné číslo, adresu pobytu, číslo občanského průkazu nebo cestovního dokladu. Žádost obyvatel opatří úředně ověřeným podpisem. Povinnost úředního ověření podpisu neplatí, pokud obyvatel podepíše žádost před orgánem příslušným k poskytování údajů.

Za poskytnutí údajů z informačního systému evidence obyvatel zaplatí obyvatel správní poplatek ve výši 50,- Kč.

Obsah postranní lišty

Pro seniory

Přečíst nahlas

Rozhlas