Obec Lysovice

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Okolí obce

Oddíl postranní lišty

Kalendář akcí
<< únor 2019 >>
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

Oddíl postranní lišty

Náhodná fotka
Fotky na úvodu

Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

 Na tomto místě jsme se rozhodli zveřejnit příběh naší spoluobčanky, osmadvacetileté maminky čtyřletého syna Petříka, Michaely Grimové, pro kterou se obec Lysovice rozhodla uspořádat veřejnou sbírku. Zde vás budeme informovat, jak se vše vyvíjí, jak léčba probíhá a kolik peněz se už podařilo vybrat. A také tu zveřejníme různé odkazy na všechny reportáže a články v médiích.

 S Míšou se život nemazlil. V roce 2007 jí byla diagnostikována roztroušená skleróza, po těžším průběhu byla nasazena biologická léčba, která pomohla. Dokonce její zdravotní stav dovolil Míše porodit vytoužené dítě. Myslela si, že má vyhráno. OMYL - v roce 2014 měla bolesti v pravém podžebří. Po sonu se zjistilo, že je tam ložisko o velikosti 2cm. Doktorka ji poslala domů a objednala na další kontrolu. Bolesti se zhoršovaly, nález rostl. Bohužel si paní doktroka myslela, že bolesti nejsou tak závažné, a že ložisko je hemangiom. Po stále zesilujicích bolestech se objednala jinam, kde ji dělali každé 3 měsíce CT, až do roku 2016. V květnu 2016 proběhla biopsie se závěrem - rakovina hladkého svalu. Následovala operace s nejistým koncem, potom ozařování. Zdále se, že vše je na dobré cestě. V roce 2017 přišla ale další rána - zjištěné metastázy na plicích a játrech. Lékařka Míše doporučila biologickou léčbu, která je šetrnější a s lepšìmi výsledky. Bohužel tato léčba jí nebyla schválena její pojišťovnou. A tak se odvolala, jenomže pojišťovna znovu odmítla. V odůvodnění stálo, že jsou i jiné varianty – paliativní chemoterapie. Ta ale nemoc neléčí, jen ji pozastaví a vy můžete dožít. Prý by mohli biologickou léčbu schválit, až když nebudou jiné možnosti. Jedna dávka stojí 150 tisíc korun a potřeba jich je šestnáct.

  A co teď? Kde vzít tolik peněz, když se k vám vaše pojišťovna otočí zády? Je smutné a zároveň zarážející, že něco takového je u nás vůbec možné. Nikdo z nás bohužel neví, kdy se do takové situace může dostat a kdy bude odkázán na pomoc druhých.

 Proto jsme ani chvilku neváhali a rozhodli se podpořit Míšinu léčbu uspořádáním veřejné sbírky. Na konci listopadu musí nejdříve proběhnout schválení sbírky Zastupitelstvem obce, ihned se zřídí bankovní účet, který bude samozřejmě zveřejněn. Na Krajský úřad Jihomoravského kraje zašleme veškeré náležitosti spojené s uspořádáním sbírky a snad na začátku nového roku bude vše připraveno k zahájení. 

  Pěvně věříme, že náš společný cíl, kterým je pomoc jednomu z nás, nakonec dojde ke zdárnému konci a Míša tak bude moci trávit ještě hodně pěkných chvil se svými blízkými.

Aktualizace:

 Ve středu 29.11.2017 veřejnou sbírku Zastupitelstvo obce schválilo. Zároveň byl schválen finanční dar od obce ve výši 15.000,- Kč.  

Číslo transparentního účtu:115-5720710257/0100   

Za jakoukoliv částku za Míšu všem ze srdce moc děkujeme!

Odkazy:

https://www.facebook.com/Podpora-biologicke-l%C3%A9%C4%8Dby-pro-M%C3%AD%C5%A1u-1931242263807342/

https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/ma-roztrousenou-sklerozu-a-rakovinu-pojistovna-matce-platit-lecbu-odmita-20171113.html

https://www.barrandov.tv/video/111689-nase-zpravy-12-11-2017

http://prima.iprima.cz/porady/ocima-josefa-klimy/48-epizoda-1

https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/lysovicti-odsouhlasili-sbirkuna-lecbu-zeny-take-ji-prispeji-20171202.html

https://www.barrandov.tv/video/114810-nase-zpravy-16-12-2017

https://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/lide-pomahaji-diky-sbirce-muze-nemocna-zena-na-prvni-biologickou-lecbu-20171218.html

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Pro seniory

Oddíl postranní lišty

Přečíst nahlas
Pro funkci hlasitého čtení musíte mít povolen Javascript.

Oddíl postranní lišty

Rozhlas
Hlášení ze dne 07.02

Drůbežárna Prace bude v úterý 12. 2. 2019 v 11.30 hodin u OÚ prodávat kuřice a kohouty různých barev za 170,-Kč, roční slepice krmivo pro drůbež a králíky + vitamínové doplňky, dále pak vykupov...

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Patička stránky