Obec Lysovice

Fotky na úvodu

Obsah stránky

Výzva občanům

Výzva občanům k průjezdnosti komunikací a parkování vozidel v obci

Vážení spoluobčané,

nastalo zimní období, které je spojeno s nutností provádět údržbu místních komunikací, tedy zmírňovat a odstraňovat závady ve sjízdnosti a schůdnosti cest a chodníků. Většina těchto činností je prováděna s využitím techniky (traktor se sněžným pluhem nebo zametacími kartáči).

Žádám proto všechny vlastníky a uživatele motorových vozidel, aby plně respektovali a řídili se ustanoveními zákona o silničním provozu především při zastavení a stání vozidla podél silnice. Také opětovně upozorňuji, aby řidiči neparkovali na místech, kde vznikají nebezpečné situace a na chodnících. Takto špatně zaparkovaná vozidla překáží nejen při provádění zimní údržby silnic, ale také chodcům, pro které jsou chodníky určeny. Rovněž vozidla integrovaného záchranného systému (hasiči, lékařská záchranná služba, policie) můžou mít vzhledem k špatně zaparkovaným vozidlům ztížený dojezd na místa urgentní pomoci.

Pokud bude nesprávným parkováním docházet k porušování zákona, budeme nuceni, ač neradi, takové jednání řešit s Policií České republiky.

Věřím, že se všichni budeme chovat zodpovědně a nebudeme si navzájem dělat zbytečné problémy, za což vám předem moc děkuji.

Dovolte mi také, abych vám popřál klidné prožití vánočních svátků a do nového roku hlavně pevné zdraví.

Zdeněk Gryc - starosta

Datum a čas: 30.11.2017 11:50
Napsal: Lysovice
Kategorie: Aktuality