Obec Lysovice

Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

Výdej údajů z evidence obyvatel

Evidence obyvatel je vedena v informačním  systému a obsahuje zákonem stanovené údaje o státních občanech České republiky, cizincích s povolením k pobytu na našem území a cizincích, kterým byla na území České republiky udělena mezinárodní ochrana formou azylu.

Na žádost obyvatele staršího 15 let poskytuje ohlašovna údaje z evidence obyvatel, které jsou vedeny k jeho osobě.
Žádost se podává buď na základě tiskopisu "Žádost o poskytnutí údajů z informačního systému" nebo písemné žádosti, která musí obsahovat jméno, příjmení, rodné příjmení, rodné číslo, adresu pobytu, číslo občanského průkazu nebo cestovního dokladu. Žádost obyvatel opatří úředně ověřeným podpisem. Povinnost úředního ověření podpisu neplatí, pokud obyvatel podepíše žádost před orgánem příslušným k poskytování údajů.

Za poskytnutí údajů z informačního systému evidence obyvatel zaplatí obyvatel správní poplatek ve výši 50,- Kč.

Obsah postranní lišty

Důležité oznámení
VÝZVA VŠEM SPOLUOBČANŮM! Milí spoluobčané, vzhledem k situaci s výskytem onemocnění způsobené novým koronavirem, který doslova paralyzuje náš všechny, Vás všechny žádám o pomoc a porozumění. Vyzývám Vás, abyste nám pomohli s osvětou proti šíření onemocnění a začali nosit alespoň bavlněné roušky, popřípadě šátky nebo jiné ochranné prostředky v obchodech, v lékárnách, ve zdravotnických zařízeních, ve veřejných prostorách atd. Je to sice malý krůček pro každého z nás, ale minimálně částečně chráníte všechny, se kterými přicházíte do kontaktu. Apeluji na všechny obyvatele, že nošení roušky není ostuda! Prosím také každého, kdo můžete, umíte, ušít roušky, budeme Vám vděční za každý dodaný kus. Materiál na výrobu roušek bychom Vám dodali. Ušité roušky budeme poskytovat našim spoluobčanům. Požadavky na poskytnutí roušky, popř. poskytnutí materiálu na výrobu, sdělte prosím na tel. čísle 724 096 625 nebo 724 096 205, popř. na e-mail: obec-lysovice@cbox.cz. Předem Vám všem, kteří se zapojíte, děkuji. Ostatní prosím alespoň o sdílení této informace mezi Vaše přátele. S přáním pevného zdraví, Zdeněk Gryc, starosta.

Pro seniory

Přečíst nahlas

Rozhlas
Hlášení ze dne 10.03